Imelist ja muutusterohket 2014 aastat kõigile! Mina soovin nii endale kui kõigile teistele uuel aastal suuremat teadlikkust, et kuulata oma sisemist häält (südamehäält või kõrgemat mina või kuidas keegi soovib)!

Ma loen just Access’i ühe looja Dain Heer’i raamatut ” Kuidas saada iseendaks ja muuta maailma”. Nagu paljud teavad, on Accessi põhivahend küsimus. Selleks, et saada teadlikumaks, küsi küsimusi. Selleks, et hakata muutusi tegema, küsi küsimusi. See tähendab, et tuleb elada küsimuses, mitte järelduses ega kogemusel põhinevas usus (see on päris keeruline, eriti alguses, ma tean).

Tahtsin jagada ühte olulist teemat, mis on ka selles raamatus välja toodud. See on viieastmeline abivahend, mille abil võib muuta oma elus kõike: suhteid, tööd, finantsilist olukorda jne jne. Ma tegin ise ka juba algust:)


Kuidas see siis käib:

1) esita nõudmine – see käib nii, et ütled endale midagi sellist: “See olukord peab nüüd muutuma ning tekkima peavad uued võimalused!”

2) esita küsimus – näiteks “Mida on tarvis selleks, et (see olukord) muutuks? Mida on tarvis selleks, et tekkiksid uued võimalused? Mida on tarvis selleks, et saaksin uue/parema vmt …?”

3) kustuta kõik piirangud ja takistused, mis sa ise oled endale loonud – see on nüüd see võlumise koht;) aga käib see nii: “Palun hävitada ja olematuks muuta ning lahti lasta kõigest, mida ma olen loonud ja mida uskunud, mis ei luba minu soovitul teoks saada asap. Right and wrong, good and bad, POD and POC, all nine, shorts, boys and beyonds. Eesti keeles saab seda samuti öelda ja see kõlab nii: õige ja vale, hea ja halb, POD ja POC, kõik üheksa, lühidalt, poisikesed ja veel. Ning ärge püüdke sellest lausest mõistusega aru saada:)

4) tee valik ja tegutse vastavalt – kuula oma teadlikkust ning tee vastavalt sellele valik. Valida võib uuesti ja uuesti st ei pea kinni jääma esimese valiku juurde.

5) võta vastu – kõik, mis sulle pakutakse ilma hinnanguteta ja kontrollita. Kui tuleb äkki sooduspakkumine minna reisile – võta vastu! või tuttav teatab ripakil olevast töökohast – võta vastu! või mõni vana sõber või teretuttav teeb ettepaneku kokku saada – võta vastu! Just seal võib peituda see võimalus nii kauaoodatud muutusele. Ära kunagi välista midagi, ära ütle, et “Mina mitte kunagi ei…” Sest muutuseks võib olla vajalik (tihti just ongi) välja astuda oma mugavustsoonist.

Aga nüüd aitab teooriast, asume kõik koos oma reaalsust muutma!
P.S. Selle raamatu autor Dain Heer tuleb 13. märtsil Tallinnasse. http://drdainheer.com/being-you-changing-the-world-class/#!prettyPhoto.