Reiki on jaapanikeelne sõna, mida tõlgitakse tavaliselt kui “universaalne eluenergia”. Siinkohal kasutatakse Reiki ehk Universaalse Eluenergia üht vormi, mida nimetatakse tema taasavastaja Mikao Usui järgi Usui Loomuliku Tervendamise Meetodiks.

Universaalne Eluenergia on võimeline voolama läbi kõikide esemete ja materjalide. Esmakordselt Reikiga kokkupuutes võib kogeda, et see on soe või jahe, pakitsev või kirvendav, esile võivad tulla üllatavad emotsioonid või saabub rahu, sügav, lõdvestav, meditatiivsele seisundile sarnane olek. Mõni inimene ei taju midagi teistsugust. Nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid reaktsioone ja tajusid.

Kõige olulisem Reiki kasutamise tulemus on eneseareng, alles seejärel tervendamine. Reiki toimib meeli rahustavalt, mille läbi väheneb stress ja lisaks suureneb eluenergia. Reiki tugevdab ja harmoniseerib immuunsüsteemi. Me kasutame oma elujõu energiat ning reeglina me seda ei uuenda. Kuid reiki abil on võimalik täiendada meie tühjaksammutatud energiavarusid ning sel moel tervendada keha. Reiki ei asenda ühtegi arsti poolt määratud ravikuuri.

 

Reiki teraapia tutvustus

Mida on vaja teada reiki seansist:

 
Kontaktreiki seansil lamab mugavalt riietunud klient selili kas massaažilaual või muul kõval pinnal ning on teki või fliisiga kaetud. Terapeut asetab käed kas kliendi keha peale või selle kohale alustades peast ning liikudes jalgade suunas. Sama järjestust korratakse, kui klient on kõhuli. Peale seanssi on soovitav juua palju puhast vett.
 
Kaugreiki seanss toimub nii, et eelnevalt on kokku lepitud aeg, kus klient saab olla rahulikult mugavas asendis 15-30 minutit. Terapeut alustab reiki-energia saatmist ning jätkab vastavalt energia jooksmisele 15 kuni 30 minutit, vahel harva ka kauem. Peale seanssi tavaliselt suheldakse kas telefoni või Skype’i teel.
 
Reiki energiat tajutakse väga erinevalt, ei ole ühte ja ainukest “õiget” võimalust. Osad inimesed ei taju üldse midagi, see aga ei tähenda, et energia ei liiguks. Kui klient on piisavalt lõdvestunud, võib seansi ajal või peale seda jääda magama.
 

Broneeri aeg