Käes on kevad ja minul tekkis vajadus ühe põhjaliku suurpuhastuse järele. Iseenda energeetilist ja homöopaatilist puhastust teen ma juba mõnda aega. Mis silma jäi, on minu ümbrus – korter, auto, aga ka kappi seisma jäänud riided jm asjad, mida enam ei kasuta. Öeldakse, et seisma jäänud asjad on seisma jäänud energia, mis hoiab kinni kohta uutele võimalustele. Mind on kasvatatud selliselt, et terveid ja korras asju niisama ära visata ei tohi, äkki läheb tarvis? Tegelikult on ju nii, et kui ikka aastaid neid asju kapist välja ei võta, järelikult pole neid vaja. Kasutatud riiete ja asjade osas on palju võimalusi viia need otse abivajajatele, kirikute ja sotsiaalkeskuste juurde või siis panna nt osta.ee oksjonile alghinnaga 0,10 senti.

Kodu osas oleks hea ette võtta selline puhastus, kus jõuab ka nendesse nurkadesse ja soppidesse, mis tavaliselt puutumata jäävad, s.h panipaigad, keldrid jmt, pesta aknaid kindlasti. Tolm ja mustus on samuti seisma jäänud halb energia. Mina olen kasutanud korteri puhastamisel lisaks küünlaid, soola ja vett. Siia alla käivad näiteks tubade puhastamine küünlaga, põrandate pesemine soolveega, meresoola puistamine toanurkadesse, veeklaasi ööseks voodi kõrvale jätmine ja küünla jätmine kahe peegli vahele. Neid võimalusi on palju ja erinevaid, lisaks tavakoristamisele on ka energeetiliselt hea vahetevahel oma kodu korrastada. Sest meie ümbrus on ju meie enda peegeldus – ei saa olla ilus ja puhas inimene keset mustust ja korratust.

Kui selline suurpuhastus enda ümbruses on tehtud, siis on ruumi ja aega vaadata ka enda sisse – millist puhastust võiksin mina ise vajada? Keha puhastamine igapäevase pesemisega on elementaarne, vahest on hea teha ka sügavamaid detox-kuure, millest kirjutasin ühes eelnevatest postitustest. Kuna meie keha koosneb lisaks füüsisele ka eeter-, astraal-, mentaal- ja kausaalkehast, siis kuidas neid saab puhastada? Joogapraktikas on see teooria, et kui füüsiline keha on puhastatud, siis mustus, mis on teistes kehades, liigub puhtasse füüsilisse kehasse ja seeläbi teised kehad puhastuvad. Seetõttu tuleks füüsilise keha puhastamisega tegeleda tihedalt, et seeläbi puhastada ka oma teisi kehasid.

Mida mina enda puhul kogesin, on vajadus puhastada/korrastada oma emotsioone, ehk et kui füüsilise ja energeetilise kehaga tegelen igapäevaselt, siis emotsioonidega mitte nii väga. Selleks ma võtan endale aega ning vaatan enda sisse – mis on need tunded, mida ma endale ise tekitan ja mis on need, mida ma väldin? Kas ma kordan endale, et kõik on hästi, kuid samas on minus siiski allasurutud viha ja ärevus või kurbus? Heaks indikaatoriks minu jaoks on minu lähedased, ehk siis need inimesed, kellega ma igapäevaselt kokku puutun. Kui ma ikka õhtul kodus või emaga telefonitsi rääkides kaotan enda üle kontrolli, siis see viitab korrastuse vajadusele mu enda emotsioonides. Mis seal taga võib olla? Kas nt hirm suurte muutuste ees? Hirm üksijäämise ees? Hirm ainuisikliku vastutuse võtmise ees? Hirm iseenda vastu aus olemise ees – sest äkki seal on midagi, mida ma veel ei tunne? Nendel teemadel võib mõtiskleda, veel parem võimalus on meditatsioon. Teisenenud teadvuse seisundis on lihtsam saada kontakti nende allasurutud emotsioonidega, mis on kuhugi kaugele ära pakitud ja peitu pandud. Veel toimib emotsioone vabastavalt muidugi tantramassaaž ja teised tantristlikud praktikad, millest paljude jaoks on vajalik partner. Mitte et kingsepp ise käib paljajalu, aga noh… vahel kipun ise ennast unarusse jätma. Esimene ja kõige olulisem samm on vajaduse teadvustamine, sealt edasi läheb juba lihtsamaks. Mida on tarvis selleks, et ma saaksin oma allasurutud emotsioonid vabastada rõõmu ja kergusega? Kõik see, mis seda takistab POD ja POC.