Mind inspireeris antud teemal kõige enam Osho raamat “Armastamine”. Enamike inimeste jaoks on paarisuhte alateadlikud komponendid omanditunne, hirm partnerit kaotada, hirm olla väärtusetu, hirm saada hüljatud, vajadus kontrollida, tingimuste esitamine jmt. Kui korraks kujutada ette sellist suhet, kust eelnevalt nimetatud komponendid on kadunud – puhas tingimusteta armastus, mis tagab täieliku vabaduse partnerile olla tema ise ning teha seda, mis talle meeldib ja rahuldust pakub? Kas ei kõla see hästi? Kui mõlemad partnerid on vabad ning koos oma vaba valiku tulemusena andes teineteisele suurima pühendumise ja hoolivuse, kus siis on koht haiget saamisel? Polegi. Kui sa armastad oma partnerit tingimusteta, siis soovid ju alati, et tal oleks hea. Kui see hea tähendab sinu partneri jaoks suurepärast seksi kellegi teisega, kas see saab sulle haiget teha? Ei, miks peaks? See ei võta ära grammigi su partneri armastusest ja pühendumusest sinu vastu. See oleks sama, kui sa ütleksid kodust lahkuvale partnerile: “Ära hinga kuskil mujal. Kui jõuad koju, hinga, palju tahad, ainult minuga koos tohid sa hingata. Mujal hoia hinge kinni, ole joogi. Ma ei taha, et sa kuskil mujal hingaksid.” Päris tobe, eks ole – kuid miks ei tohi armastus olla nagu hingamine?

Kui sellist tingimusteta armastust on alguses raske endas üles leida, siis võib alustada tänulikkusega – sest see tunne on sama kõrge vibratsiooniga, kui tingimusteta armastuski. Ole tänulik iga päev oma kallimale selle eest, et ta oli täna sinuga.

Armastussuhtes pole garanteeritud ajafaktorit. “Kuni surm meid lahutab” ei tähenda, et kõik suhted kestavad nii kaua. Igal asjal on oma aeg ja kui see on aeg on läbi, tuleb sellest lahti lasta. Olla tänulik iga koosveedetud päeva eest , mitte oodata, et kõik see kestab igavesti, anda midagi vastu nõudmata… Tegelikult on nii, et kui omamiskirg, armukadetsemine ja ootused kaovad, siis armastus ei kao – sina kaod, ego kaob. Need tunded on vaid ego varjud. Loomulikult last, but not least, armastus on sinu enda sees, see ei sõltu välistest teguritest ega inimestest. Armastus sinu enda vastu on alati eelduseks, et suudad seda jagada teistega. Aga teooria on teooria, praktika on see, mis on oluline!

Kes Osho raamatut raamatukogust ei leia (poodides on see ammu läbimüüdud), siis märtsis on Tallinnas Andrew Barnes, kes viib läbi kursust ” Armastuse ja suhete teadlik kunst” http://www.tantratee.ee/SUHETE-KURSUS. Palun vali oma ellu armastus <3